Ułatwienia dostępu

Techniczne otwarcie Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego w Zielonce – połączenie nauki i natury

W dniu 20 grudnia 2023 roku miało miejsce techniczne otwarcie Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego w Zielonce, będącego częścią Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Murowanej Goślinie. Nowoczesna placówka, położona w malowniczym otoczeniu Puszczy Zielonki i Arboretum, już wkrótce otworzy swoje drzwi dla wszystkich okolicznych i przyjezdnych miłośników przyrody, naukowców oraz tradycyjnie studentów.

Ośrodek, zlokalizowany zaledwie kilka kilometrów od Poznania, zapewni wyjątkową przestrzeń do turystyki naukowej i odpoczynku. Jego oferta będzie obejmowała nowoczesną bazę noclegową oraz restaurację serwującą potrawy z lokalnych produktów, realizując ideę „Z pola do zdrowego stołu”.

W ceremonii technicznego otwarcia Ośrodka uczestniczyli zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych władz, a także uczestnicy Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania, co podkreśla znaczenie Ośrodka dla regionu i współpracy naukowej. Goście mieli okazję skosztować specjalnie przygotowanego poczęstunku, który odzwierciedlał założenia zdrowego i świadomego żywienia.

Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny w Zielonce jest miejscem, gdzie naukowe podejście do leśnictwa łączy się z praktycznym wykorzystaniem wiedzy w harmonii z naturą. To inicjatywa, która przyczynia się do rozwoju edukacji ekologicznej i promuje zrównoważone podejście do środowiska naturalnego.

Przy okazji otwarcia technicznego Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego odbyła się bardzo miła uroczystość podziękowania za wieloletnią współpracę.

Już na przełomie lutego i marca 2024 roku Ośrodek będzie dostępny dla wszystkich odwiedzających, którzy pragną doświadczenia unikalnego połączenia nauki, natury i spokoju, jakie oferuje Puszcza Zielonka.